
Ministrul Bogdan Ivan: SUA își dorește să devină partenerul economic numărul 1 al României din afara UE!
Ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și a Turismului, Bogdan Ivan, a participat marți, 15 aprilie, împreună cu premierul Marcel Ciolacu la întâlnirea cu delegația bipartizană a Congresului SUA, condusă de congresmanul Vern Buchanan. Parteneriatul strategic România–SUA este un pilon al stabilității și al dezvoltării economice în regiunea Mării Negre. „La rândul ...










